Antioksidanın Kırmızı Hali

 

 

Kızılcık ile Sağlıklı kalın

Bağışıklık sistemini hızla güçlendirir. Özellikle dolaşım sistemine etkisi büyüktür. Kalp krizi riskini düşürür, kanser oluşturan serbest radikallere savaş açar. Kanserin hızla ilerlemesini engeller.
Kızılcık meyvesi güçlü bir melatonin kaynağıdır. Melatonin gece salgılanır ve bu sayede uyku uyuruz. Fakat, melatonin yeterince salgılanmazsa kanser meydana gelir. Hücre yapımız hızla bozulmaya başlar. Bugün piyasada satılana pek çok melatonin ilacı kızılcık ile yapılmaktadır.
kızılcık
Uyku probleminiz varsa ve uyuyamıyorsanız yatmadan önce mutlaka 1 bardak kızılcık suyu için. Melatonin hızla salgılanacağından uykunuz gelecektir.
Günde 1 avuç kadar kızılcık tüketmek, meme kanseri hücrelerinin gelişimini durdurur. Kanserli hücrelerin yayılmasına engel olan kızılcık doğal bir kanser önleyicidir.
Onunla sizin için ekin, zeytin, hurmalıklar, üzümler ve meyvelerin her türlüsünden bitirir. Şüphesiz bunda, düşünebilen bir topluluk için ayetler vardır.
12 . Geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı sizin emrinize verdi; yıldızlar da O’nun emriyle emre hazır kılınmıştır. Şüphesiz bunda, aklını kullanabilen bir topluluk için ayetler vardır.
13 . Yerde sizin için üretip-türettiği çeşitli renklerdekileri de (faydanıza verdi). Şüphesiz bunda, öğüt alıp düşünen bir topluluk için ayetler vardır.

kızılcık
Yapılan araştırmalarda kızılcıkta brokoliden 5 kat daha fazla antioksidan bulunmuştur. Antioksidanlar hücre yapımızı korurlar, vücutta bulunan serbest radikalleri elemine ederler. Damarların tıkanmasını önleyerek kalp hastalıkları ve felç gibi rahatsızlıklardan korurlar.
Kızılcık, idrar yolu enfeksiyonlarında önerilir. İdrar içindeki, asit miktarını arttırarak böbrek taşı oluşumuna engel olur. Üstelik var olan taşlardan kurtulmayı sağlar.
kızılcık
Doğal bir antibiyotik olan kızılcık, ülser gibi mide hastalıkları yanı sıra bakteriler ile savaşır. Kızılcığın kabuğu ateş düşürür ve ishali durdurur. Kızılcığı ateşli hastalıklarda kullanarak tedavi olabilirsiniz. Yara ve yanıklarda tedavi edici özelliği vardır. Ezilerek yaralara ve yanıklara kullanılır.
Menopoz döneminde kadınlarda oluşan ateş basmalarının önüne geçer. Depresyon ve ruhsal hastalıklarda yardımcı bir gıdadır. Ayrıca şeker hastalarına önerilir. Çünkü içinde şeker oranı düşük bir meyvedir.

Son Yazılar
Trx yöntemi ile zayıflama
Neden Kilo Alırız
Evde Pilates Mi ?
Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir